Joanna Papuzińska w Jastrzębiu - spotkanie autorskie

W dniu 05.03.2013 roku w Jastrzębiu gościliśmy niezwykłą osobistość – panią Joannę Papuzińską. Znana autorka książek i wierszy dla dzieci przyjechała do PSP w Jastrzębiu na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej.  W spotkaniu z pisarką uczestniczyli  uczniowie klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Jastrząb.
Pani Joanna Papuzińska jest profesorem nauk humanistycznych, krytykiem literackim, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, autorką wielu książek i wierszy dla dzieci, z których niektóre cieszą się kultową wręcz popularnością, książek takich jak:  "Nasza mama czarodziejka", "Rokiś", „Asiunia” czy "Czarna jama". Twórczość pani Joanny charakteryzuje się łączeniem baśniowości z realiami współczesnego życia.
Podczas spotkania w PSP pani Papuzińska opowiadała o swoim życiu i twórczości oraz prezentowała swoje książki. Dzieci pytały autorkę skąd bierze pomysły, gdzie pisze, na czym polega tajemnica popularności jej utworów i jaki jest przepis na dobrą książkę.
Spotkanie dostarczyło wiele emocji zarówno uczniom, jak i samej pisarce. Po spotkaniu dzieci miały okazję zakupić książki pani Papuzińskiej oraz otrzymać autograf, z czego bardzo chętnie skorzystały.

Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”, projekt, pt. „Autoriada – Jastrząb czyta, opowiada”, który realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu we współpracy z biblioteką szkolną PSP w Jastrzębiu.
Przedsięwzięcie to realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność.