z pisarką Joanną Olech

25 kwietnia 2013 r. w PSP w Jastrzębiu odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z pisarką Joanną Olech. Autorka przyjechała do Jastrzębia na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas IV-VI z terenu Gminy Jastrząb.
            Joanna Olech - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka
i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Autorka rewelacyjnej "Dynastii Miziołków". Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczpospolitej", "Nowych Książkach" i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.
            W czasie spotkania Autorka opowiedziała dzieciom, jak została pisarką, czyli jak powstała jej pierwsza książka "Dynastia Miziołków". Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki, a także fragmentu książki "Dynastia Miziołków". Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy z wiedzy o twórczości Joanny Olech. Dzieci mogły też sprawdzić swoją kreatywność, na poczekaniu wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach.
Pani Joanna wręczyła również nagrody zwycięzcą wcześniej ogłoszonego konkursu plastycznego, pt. „Portret Joanny Olech".Spotkanie zakończyło się tradycyjnie autografami i wpisem do bibliotecznej kroniki.

Spotkanie autorskie oraz konkurs zorganizowano w ramach konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”, projekt, pt. „Autoriada – Jastrząb czyta, opowiada”, który realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu we współpracy z biblioteką szkolną PSP w Jastrzębiu. Przedsięwzięcie to realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność.