Magiczna Księga Czarodziejki Arielki

Z okazji Światowego Dnia książki Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu zaprosiła 6 maja 2013 r. dzieci klas „O” z terenu Gminy Jastrząb na spektakl teatralny, pt. "Magiczna Księga Czarodziejki Arielki".
W przedstawieniu wystąpili krakowscy aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska". Spektakl opowiadał o czytaniu książek. Widowisko miało charakter edukacyjny, pokazało dzieciom, że czytanie to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, a obcowanie z książką pobudza naszą wyobraźnię oraz chęć poznawania świata.   Dzieci, które licznie przybyły, aktywnie brały udział w przedstawieniu i chętnie odpowiadały na pytania aktorów. Wspólna zabawa, ciekawe stroje i nastrojowa muzyka dostarczyły najmłodszym wiele radości
i niezapomnianych wrażeń.
    Spektakl teatralny dla maluchów został zorganizowany w ramach konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”, projekt, pt. „Autoriada – Jastrząb czyta, opowiada”, który realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu. Przedsięwzięcie to częściowo zrealizowano ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność.