Poznali twórczość Agnieszki Lingas - Łoniewskiej.
Spotkanie przed autorskie w jastrzębskiej Bibliotece

18 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu zaprosiła czytelniczki na spotkanie przed autorskie dotyczące życia i twórczości pani Agnieszki Lingas –Łoniewskiej. Ta wrocławska pisarka już 1 czerwca odwiedzi naszą bibliotekę. Zgromadzone na spotkaniu panie poznały życiorys oraz dorobek pisarki.
            Książki Agnieszki Lingas –Łoniewskiej cieszą się dużą popularnością wśród czytelników w każdym wieku, gdyż łączą w sobie radość, miłość i zagmatwane ludzkie losy. "Zakręty losu", "Szósty", "Bez przebaczenia" to najbardziej znane utwory pisarki, która swoje pisarskie marzenia zaczęła spełniać dopiero kilka lat temu. W swojej twórczości pisarka czerpie inspiracje z romantyzmu, a jej bohaterowie to często zbuntowani indywidualiści, marzący o idealnym świecie i poświęcający własne szczęście dla dobra innych.

Spotkanie przed  autorskie zorganizowano w ramach konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka", projekt, pt. "Autoriada - Jastrząb czyta, opowiada", który realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu.

Przedsięwzięcie to realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolność.